Haber

Erdoğan’a ‘aday gösterme’ mektubu: Bizi bile oy kullanmaktan çekindirdi

Bazı Roman dernekleri, Edirne Milletvekili Fatma Aksal hakkında ortak bildiri yayınlayarak, milletvekili adayı olmasına karşı çıktı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; 9 farklı dernek başkanının imzasıyla yaptığı açıklamada AK Partili milletvekili, “Halka karşı davranışları, Cumhurbaşkanımıza oy vermekten bizi bile çekindirdi. Parti üyeleri partiden uzaklaştırılır. Açıklamada, “Seçimlerle ilgili çok endişeliyiz, kesinlikle aday olmasını istemiyoruz” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderilen ve dilekçe şeklinde yazılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

– Mevcut Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’ın 14 Mayıs 2023’te yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olmasını istemiyoruz. Sayın milletvekilimiz özellikle Roman vatandaşlara karşı çok ilgi ve alakadan yoksun. partilileri AK Parti’ye karşı yabancılaştırdı, bu da oy oranlarının düşmesine neden olacak. Roman STK’ları olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden bağlıyız.

– Ancak milletvekilinin halkımıza karşı tavrı üyelerimizi bile size oy vermekten çekindirdi. Seçildiği günden beri Romanların içine hiç girmedi, sorunlarını dinlemedi. Bu durumun size zarar vermesinden endişe duyuyoruz Sayın Başkan. Roman STK’ların bu dilekçesini değerlendireceğinizden hiç şüphemiz yok.

Bildiriye imza atan STK’lar şöyle: Trakya Roman Derneği Lideri Bülent Denkçi, İpsala Romanları Geliştirme Derneği Fevzi Tekil, Keşan At Arabacıları Derneği Lideri Suat Sepetçi, Türkmen Köyü Romanları Geliştirme Derneği Kadir Yüzlek, Keşan 700 Konut Toplu Konut Geliştirme ve Dayanışma Derneği Lideri Yetiş Dölçek, Siğili Köyü Romanları Geliştirme ve Dayanışma Derneği Dernek Başkanı Kadir Gözeri, Türkmen Eğitim ve Araştırma Derneği Başkan Yardımcısı Serdar Karatepe, İpsala Köylerinde Yaşayan Romanlar ve Kültür Araştırmaları Derneği Başkanı Hasan Karaağaç, Keşan Hamalcılar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Hüseyin Temel. (KAYNAK)

senirkentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu