Haber

Nurhak Belediye Başkanı Bozan: Acil İhtiyaçlarımız Arasında; İş Makinaları, Ocak, Fuel Oil, Çadır, Battaniye, Kuru Mama ve Su Bulunmaktadır.

Kahramanmaraş’ın depremden etkilenen ilçelerinden biri de Nurhak oldu. İlk iki gün haber alınamayan ilçeden olumsuz haberler gelmeye başladı. Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, “iş makinası, odun sobası, mazot, çadır, battaniye, çocuk maması, kuru mama ve su” ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü saat 04:17 ve 13:24’te iki büyük deprem meydana geldi. Deprem 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi de depremden etkilendi.

Depremin olduğu ilk gün Nurhak’tan bir haber gelmedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün Nurhak’a giderek Kullar Köyü’nde enkaz altında 150 kişinin olduğunu, 25 cenazenin defnedilemediğini söyleyerek yardım çağrısında bulundu.

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Nurhak’ta telefon açmadığı için bugün Elbistan yakınlarında yaptığı canlı yayınla bilgi aktarmaya çalıştı. Bozan, yaptığı yardım davetinde, ‘iş makinesi, odun sobası, mazot, çadır, battaniye, çocuk maması, kuru mama ve su’ ihtiyacının acil olduğunu söyledi.

Tipi nedeniyle yolların kapandığını ve ulaşımın sağlanamadığını belirten Bozan, şunları kaydetti:

“Kayıp ve can kayıplarımızı en aza indirmeye çalışıyoruz. Elektrik olmadığı için elektrikli sobaya da ihtiyacımız yok. İş makinelerine ihtiyacımız var. Çünkü karları temizlememiz gerekiyor. Şu anda birçok mahallemizde yol var. kapalı.”

haber-sahinbey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu