Haber

Kılıçdaroğlu’dan iktidara ‘marjinal’ yanıt!

ANKARA (İGFA) –Akbelen Ormanları ile ilgili direnişi partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kümelenme toplantısında ana gündemine taşıyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Toprak alınırsa vatan sizden alınır. Akbelen’de yapılanların başında canlı katliam geliyor.”

Beşli çeteyi de eleştiren Kılıçdaroğlu iktidara geldi.

ERDOĞAN’A ‘MAJİNAL’ CEVAP

Kabine toplantısının ardından Millet’e konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akbelen’e karşı direnişin ilan edilmesini de ‘marjinal’ olarak yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Ağaca, ormana sahip çıkanları utanmadan marjinal ilan ediyorsunuz” dedi. “Bir çiçeğin kendiliğinden büyümesidir. Orman sadece bir ağaç değildir. Orman aynı zamanda nefes alır. Kömür bacalarından çıkan dumanı koklamak mı daha iyidir, yoksa ormanın güzel havasını koklamak mı daha iyidir?” diye sordu.

“AKBELEN HALKI ASLA YALNIZ DEĞİLDİR”

Kılıçdaroğlu, “Çiçeğin ve ormanın yanında duranları marjinal ilan ediyorlar” diyerek, “Orada canlı katliamı var” diyerek küme toplantısında bulunan Akbelenlilere, “Arkadaşlarımız birazdan gidecekler. Meclis’te sizin için savaşacaklar ve savaşmaya devam edecekler. Asla unutma, asla yapmayacaksın.” “Yalnız değilsiniz. Saray dışındaki 85 milyon vatandaşın kalbi sizinle atıyor. Size bir sözüm var. Her ortamda sesiniz olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu