Haber

Hatay’ın Defne ilçesindeki sahra hastanesine “yetkili gelmediği” iddiası

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Hatay’ın Defne ilçesine atanan Burdur Valisi Ali Arslantaş, “Burada kurulan bu hastaneden haberimiz yoksa bizim burada ne işimiz var? Böyle bir şey olur mu? ? ” söz konusu.

Sahra hastanesine gelen Arslantaş, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın sosyal medya hesabından, “İtalyanların Defne’de kurduğu sahra hastanesine Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’den başka yetkilinin gelmediği” iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Şehir stadında bulunan 20 yataklı sahra hastanesini İtalyanlar tarafından yapıldığını belirten Arslantaş, “Şu anda İtalyan yönetici Mario ile birlikteyiz. Valiliğimizin denetiminde şehir stadındaki hastaneyi kurma kararı aldık. İskenderun Limanı’ndan Defne’ye varışına kadar Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonunda gerçekleştirilen hastane, şu anda 20’si doktor olmak üzere 75 çalışanı ve 20 yatağı ile hizmet vermeye devam ediyor.” dedi.

“Onların yanındayız, çok iyi hizmet veriyoruz”

Arslantaş, kurulan hastaneden sanki devletin haberi yokmuş gibi bir algı oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada kurulan bu hastaneden haberimiz yoksa bizim burada ne işimiz var? Böyle bir şey olur mu? İnsanların emeğine, emeğine saygı duymak, yıldırmamak, politize etmemek gerekiyor. Arkadaşlarımız çalıştırıyoruz.Güvenliğini sağlıyoruz.Bir süre sonra trafo çalışmalarını bitiriyoruz ve “Jeneratörden kurtaracağız. Biz onların yanındayız, çok iyi hizmet veriyoruz. Onlara ve İtalyan hükümetine de teşekkür ediyoruz.”

“Herkesten destek aldık”

Sahra hastanesinin İtalyan ekip şefi Mario Raviolo, İtalyanları derinden yaralayan depremin ardından tutunmak için Hatay’a geldiklerini söyledi.

Geldikleri ilk günden itibaren her taraftan büyük destek ve yardım aldıklarını kaydeden Raviolo, “Sağlık Bakanlığı’ndan ilk günden itibaren çadır kurmaktan ameliyathanenin açılışına kadar, hizmet verecek herkesten destek aldık. vatandaşlarımıza acilen. Tüm yetkililer bize yüzde 100 destek verdi. Türk makamlarına hastanenin işleyişine verdikleri destekten dolayı teşekkür eder, yardımlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu