Haber

Hastalığının son aşamasına gelen Can’a destek bekleniyor.

Tekirdağ’da nefes borusunda kıkırdak dokunun bulunmaması nedeniyle solunum yolu hastalığı olan ‘trakeomalazi’ teşhisi konulan ve İsrail’de ameliyat olmak zorunda kalan Can Daniel Bayraktar (5,5) hayatının son aşamasına geldi. hastalık. Valilik aracılığıyla başlatılan 300 bin dolarlık yardım kampanyasının yüzde 10’da kaldığını belirten baba Özkan Bayraktar, “Vaktimiz az, ocak sonunda yurt dışına çıkmamız gerekiyor. Çocuğumuz yaklaşıyor. 6 yaşında, trakeomalazinin son aşamasına yaklaşıyor.”

Tekirdağ’da yaşayan inşaat teknisyeni Özkan Bayraktar ve İrina Bayraktar’ın iki çocuğundan biri olan Can Daniel, henüz 6 aylıkken açık kalp ameliyatı oldu. Ameliyatın ardından Can Daniel’e 2 yaşında kaldırıldığı hastanede nefes borusunda daralma gelişmeye başlayınca solunum yolu hastalığı ‘trakeomalazi’ teşhisi kondu. Çocuğunu farklı hastanelere götüren Özkan Bayraktar sonuç alamadı. İsrail’deki klinikte tedavi altına alınabileceğini öğrenen aile, Can Daniel’i alarak ilk ameliyatını oldu. 2 yıl önce İsrail’de ilk ameliyatı olan ve ikinci kez ameliyat olmak zorunda kalan Can Daniel’in tedavi masraflarını karşılayamayan aile, Tekirdağ Valiliği’ne başvurdu. Tedavinin yurt dışında olması nedeniyle valiliğin onayıyla Can Daniel için yardım kampanyası başlatıldı.

Oğlunun ameliyatı için 300 bin dolara ihtiyaç olduğunu söyleyen Özkan Bayraktar, ilk ameliyatında tüm parasını harcadığını anlattı. Hayırseverlerden destek isteyen ve kampanyanın yavaşlayarak yüzde 10’larda kaldığını belirten Bayraktar, “Vaktimiz az, ocak sonunda yurt dışına çıkmamız gerekiyor. Çocuğumuz 6 yaşına yaklaşıyor. çünkü trakeomalazinin son aşamasına yaklaşıyor.Türkiye’de özel hastanelerde dahil olmak üzere çözüme ulaştık.İl Sağlık Müdürlüğü hastaneler için de yazılar yazdı Türkiye’de yer bulamadılar.Can’ın kıkırdak gelişimi yok. trakea ve nefes alırken daralma yaşıyor.Ancak daralma sonucu nefes darlığı oluşabiliyor balgam yoğunluğundan dolayı akciğer enfeksiyonu oluyor ve sıklıkla tıkanıyor.Çocuğumuz sık sık acil servise veya yoğun bakıma götürülüyor çünkü O kısım yumuşak olduğu için çıkan balgam direk ciğerlerine gidiyor ve bu da enfeksiyon oluşturuyor” dedi. Anne İrina Bayraktar da oğlunun çok zor günler geçirdiğini belirterek, “Oğlumun yaşamasını istiyorum. Bunun için hayırseverlerin yardımına ihtiyacımız var. Ömür boyu takviye bekliyoruz” dedi. Sık sık ‘Boncuk’ sözü söylenen Can Daniel, kuş ses çıkardığında kendisi de ses çıkarır. Özkan Bayraktar, kuşun oğluna terapi gibi geldiğini belirterek, “Ona çok bağlı, kafesine girmeden uyumuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu