Haber

ÇYDD, 6 Şubat Depreminde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Töreni Düzenledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden akademisyen ve üyelerini andı. ÇYDD Genel Lideri Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Acımız büyük. ÇYDD olarak derneğimizin üyelerini ve tüm kayıplarımızı üzüntüyle ama hiçbir zaman unutmayacağımıza dair verdiğimiz söz doğrultusunda saygıyla anıyoruz.”

ÇYDD, bir yıl önce bugün Kahramanmaraş Türkiye’de meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenleri anmak, benzer acıların bir daha yaşanmaması için yetkililere gerekli önlemleri almaları çağrısında bulunmak ve deprem konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bugün anma töreni düzenlendi. ÇYDD Genel Merkezinde düzenlenen törene Genel Lider Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Yönetim Kurulu üyeleri, gönüllüler ve genel merkez çalışanları katıldı. Tören, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşuyla başladı. Daha sonra enkaz altında hayatını kaybeden ÇYDD akademisyenleri ve ÇYDD üyelerinin isimleri okundu.

ÇYDD’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Bu acı günde, öldürenin deprem değil ihmal ve tedbirsizlik olduğunu bir kez daha vurgulamak isteriz. Yaşadığımız bu ve benzeri acı olaylar bize sürekli tedbir almamız gerektiğini hatırlatıyor.” Daha güvenli ve daha hazırlıklı bir gelecek için önlemler: “Hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyor, gelecekte benzer felaketlerin yaşanmaması için herkesi daha bilinçli ve hazırlıklı olmaya çağırıyoruz.”

Ayşe Yüksel büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bugün 6 Şubat. Geçen yıl 6 Şubat’ta hepimiz büyük bir acıya uyandık. Merkezi Kahramanmaraş’ta olan ve 11 ili etkileyen büyük bir deprem oldu. Çok sayıda can kaybı yaşandı. Deprem sırasında ÇYDD burs desteği de sağladı. .Bölgeye tatil için giden 11 öğrencimiz, küçük çocuklarımız enkaz altında kalarak hayatlarına son verdi.İki değerli üyemiz yine enkaz altında kaldı.Onlarla birlikte binlerce kişi de hayatlarına veda etti. Hiçbiri ölmek için uyumadı. Acımız büyük. ÇYDD olarak genel merkezimizdeki çalışanlarımız, gönüllülerimiz “Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte derneğimiz üyelerini ve tüm kayıplarımızı acıyla anıyoruz ama asla unutmayacağımızın sözüyle. Ruhları huzur içinde yatsın.”

Depremde hayatını kaybeden ÇYDD bursiyerleri, mezunları ve üyelerinin isimleri şöyle:

Ahmet Buğra Taş, Anıl Yıldız, Cansu Batman, Dilek Ulu, Gizem Alım, Gökhan Akkıvanç, İrem Uslu, Melahat Yılmazlar, Nihat Can Eker, Sezer Kırmızıdağ, Suna Sözer, İklim Yayan, Cemile Hatunoğlu, Yağız Gündeş.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu