Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Temmuz ayında asgari ücret düzenlemesi yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü’ kutlayarak, “Emeği koruyacak asgari ücret düzenlemesini yaşam koşullarını da dikkate alarak Temmuz ayında yeniden yürürlüğe koyacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ münasebetiyle bakanlığın internet sitesinde bir mesaj yayınladı. Alım, “Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan ve üreten emekçisinin çıkarlarını gözeterek, istikrarlı ve inançlı bir şekilde adımlarımızı atıyoruz. 2023 yılı için asgari fiyat, 2022 yılına göre net artış oranını yüzde 100 yaparak, “En hakkaniyetli kararla emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam ettik. Yaşam koşullarını göz önünde bulundurarak işçiliği koruyacak taban fiyat düzenlemesini Temmuz ayında yeniden devreye alacağız. Sosyal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah düzeyini yükseltmek ve istihdamı artırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

‘ŞEHİT İŞÇİLERİMİZİ ANIYORUM’

Bakan Bilgin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Büyük ve güçlü bir Türkiye’nin müreffeh geleceğini birlikte inşa ettiğimiz işçilerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü bir kez daha kutluyor, tüm emekçilerimizi rahmetle anıyorum. İşçileri rahmetle şehit ediyoruz” dedi.

haber-yayladere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu