Haber

Atatürk Üniversitesi Fakülte ve Lise Öğrencileri Arasındaki Futbol Turnuvası Sona Erdi

Atatürk Üniversitesi spor etkinlikleri arasında düzenlenen Klasik Fakülte ve Lise Öğrencileri Futbol Turnuvası sona erdi. Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) ile oynadığı final karşılaşmasını kazanan İrtibat Fakültesi, turnuvayı 1. sırada tamamladı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen Ortaokul ve Yüksekokul öğrencileri Spor Festival, 19 Mayıs Gençlik Haftası Futbol Turnuvası 8-20 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Atatürk Üniversitesi Stadı’nda gerçekleştirildi. 12 takımın yer aldığı, 250 sporcunun katıldığı ve ilginin yoğun olduğu turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu. İrtibat Fakültesi’nin birinci olduğu turnuvada KKEF 2., Sağlık Hizmetleri Meslek Lisesi 3. oldu.

Rektör Çomaklı: “Turnuva Öğrencilerimizin Sosyal İlişkilerinin Güçlenmesine Katkı Sağladı”

Turnuvaya katılan tüm sporcuların karşılaşmalarda centilmen bir çaba sergilediğini belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı; Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile uyum içinde gerçekleştirilen müsabakaların rekabet duygusu yüksek olarak fair-play çerçevesinde tamamlanmasının, turnuvanın düzenlenme amacının yerine getirildiğinin en değerli göstergesi olduğuna dikkat çekti. .

Bu tür sosyal etkinliklerin öğrenciler arasındaki bağın güçlenmesinin yanı sıra birliktelik ruhunun da artmasına katkı sağladığını söyleyen Rektör Çomaklı, daha kapsamlı ve nitelikli düzenlemelerin devam edeceğini vurguladı ve sonunda dereceye giren takımların oyuncularını tebrik etti. turnuvanın

Turnuva sonunda dereceye giren personel ve sporculara kupa ve madalyaları takdim edildi. – ERZURUM

haber-pamukova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu