Yaşam

Akan Abdula kimdir, nerelidir? Akan Abdula’nın Mesleği Nedir?

Türkiye’nin tüm gündemi Cumhurbaşkanlığı seçimi olurken, birçok isim gündeme gelmeye devam ediyor. CHP’nin seçim kampanyasını yürüten isimlerden biri olduğu açıklanan Akan Abdula da gündeme gelen isimlerden biri oldu. Akan Abdula İşletme Bölümü mezunu olup reklamcılık ve pazarlama stratejisi alanlarında çalışan bir isimdir. Peki Akan Abdula kimdir, nerelidir, mesleği nedir?

Detaylar burada…

Akan Abdula kimdir?

Akan Abdula 1978 yılında Üsküp, Makedonya’da doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde akademik başarı bursu ile tamamlamıştır. Ayrıca Case Western Reserve Üniversitesi’nde burslu olarak okudu ve MBA (Master of Business Administration) derecesi aldı.

2003 yılında Türkiye’ye dönerek iş hayatına atıldı. Uzun yıllar pazarlama stratejisi, marka yönetimi ve pazar araştırması alanlarında çalıştı.

Akan Abdula’nın Biyografisi

Abdula, Millward Brown’da araştırma direktörüydü. Daha sonra bir reklam ajansında strateji ve planlamadan sorumlu lider yardımcısı olarak görev aldı.

Türkiye’nin önde gelen ürün lansmanlarında adından söz ettiren bir isim olmuştur. Birçok markaya danışmanlık da yapmıştır.

Akan Abdula, CHP’nin seçim kampanyasında yer alan isimlerden biri oldu.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın haberine göre Akan Abdula, Ali Kiremitçioğlu ile birlikte bu görevden alındı.

Akan Abdula ayrıca ‘Öngörülemeyen’ adlı bir kitap yayınladı.

haberdikmen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu